Dzień z Mikołajkową Paczką

296 grudnia br. Szkoła Podstawowa nr 5 w Krotoszynie przybrała świąteczną , czerwoną barwę.W tym dniu odwiedziły ją bowiem ogromne orszaki Świętych Mikołajów, którzy postanowili wesprzeć rodziny materialnie i duchowo. Przyniesione przez wolontariuszy produkty wypełniły paczki świąteczne , które dotarły do dzieci i osób starszych , aby święta Bożego Narodzenia spędzić mogli w miłej, serdecznej i uroczystej atmosferze.

 

Tegoroczna akcja jest kontynuacją Dnia z Mikołajkowym Ciasteczkiem i jej również towarzyszyła swoista obyczajowość oraz liczne konkursy. Mikołaje złożyły uroczystą przysięgę, wchodziły do domu przez ,,komin”, brały udział w konkursie na najlepsze przebranie, jak również bawiły się w grę ,,krzesełko” , która od wielu lat bije rekordy popularności.

Odwiedziliśmy również liczne krotoszyńskie przedszkola , niosąc szczęście, uśmiech,a przede wszystkim świąteczne pozdrowienie. Maluchy witały nas z wielką radością i wspólnie śpiewały kolędy i pastorałki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>