Konkurs „ Sto pytań na stulecie niepodległości ”

IMG_20180523_10261424 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny pt. „ Sto pytań na stulecie odzyskania niepodległości”. W konkursie wzięło udział 10 uczniów ( po jednym przedstawicielu z każdej klasy) . Turniej prowadziły uczennice klasy 3d – Rozalia Szymańska i Weronika Bela.

Młodzi historycy bez żadnego problemu odpowiadali na trudne pytania i chętnie dzielili się z pozostałymi swoją wiedzą historyczną. Po długiej i zawziętej walce wyłoniono trzech najlepszych, którzy w ramach finału zmierzyli się dodatkowymi pytaniami. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Jakub Olech z klasy 7b , drugie miejsce Krystian Chytrowski z klasy 3c oraz trzecie miejsce Marcin Sikora z 3d. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie.

Relację przygotowała uczennica klasy 3d Zuzanna Wasielewska, która wraz z panią dyrektor Renatą Patalas i panem Aleksandrem Janiakiem czuwali nad prawidłowością przebiegu konkursu. Przeprowadzony w formie znanego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” był wspaniałą okazją do propagowania wiedzy historycznej i wzbudził niebywałe wśród uczestników i widowni uczestniczącej w naszym teleturnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>