„AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA” w murach naszej Szkoły.

26239772_1517738108341046_3616839310632849729_n„Akademia Bezpieczeństwa” gościła w murach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie. Mieści się ona przy ulicy Zdunowskiej 83 i jest kierowana przez Dyrekcję w osobach Pani Renaty Patalas oraz Pani Joanny Pelikant.

W szkole zatrudnionych jest 32 nauczycieli, którzy spotykają się na zajęciach dydaktyczno – wychowawczych z 269 uczniami. Społeczność uczniowska jest bardzo zróżnicowana pod względem wieku, ponieważ wraz z nową reformą oświaty nasze gimnazjum zostało przekształcone w szkołę podstawową. Wbrew pozorom różnica ta stanowi atut placówki, ponieważ wprowadziliśmy program, którego istota polega na otoczeniu opieką maluchów przez uczniów klas starszych. Sprzyja to integracji i buduje miłą, pozytywna atmosferę.

Siedzibą naszej szkoły jest przepiękny, stylowy budynek , posiadający ponadstuletnią tradycję, otoczony niezwykle urokliwymi kasztanowcami. Znajdują się w nim przestronne, bardzo dobrze wyposażone w pomoce naukowe izby lekcyjne, sala gimnastyczna, a przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju aula, której zazdroszczą nam uczniowie i nauczyciele innych krotoszyńskich szkół. To właśnie w niej odbywają się liczne uroczystości szkolne i państwowe, między innymi Konkurs Kolęd Obcojęzycznych, Dzień z Mikołajkową Paczką czy Bal Gimnazjalny.

Nasza szkoła dużą wagę przykłada do tego , aby przygotować młodego człowieka do świadomych wyborów w dorosłym życiu. Stąd dbamy o edukację językową i prozawodową. Zwracamy uwagę również na takie wartości jak szacunek wobec starszych, tolerancja i honor. Rozumiemy potrzebę zdobywania wiedzy historycznej i krzewienia postaw patriotycznych. Dlatego organizujemy liczne projekty edukacyjne, m.in. ,,11 kroków do niepodległości” – cykl różnorodnych zajęć nawiązujących do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz Naród.

Szkoła Podstawowa nr 5 to miejsce, w którym mile, radośnie, ale przede wszystkim mądrze i dojrzale można spędzać czas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>